אסאדו היא מעין שיטת צלייה דרום אמריקאית, ובפרט ארגנטינאית, של בשר המתבצעת כאשר הבשר נצלה על גחלים. הרבה מאוד אנשים בישראל אוהבים לאכול אסאדו משום שהם אוהבים את השילוב בין בשר בקר איכותי ובין התיבול המיוחד של הבשר ובין אופן הצלייה המיוחד של הבשר. לכן, כאשר אנשים רבים, ובפרט כאלו שאוהבים בשר אדום ואיכותי, שומעים על כך שהם עומדים לאכול אסאדו ניתן לראות מייד איך התאבון שלהם מתגבר ואיך הם לא יכולים לחשוב על שום דבר כמעט מלבד האוכל הטעים שהם עומדים להכניס לפיהם. כיום, בזכות האהבה למאכל ולשיטת הצלייה, ישנם שירותי הסעדה אשר מתמחים בהכנת בשר ארגנטינאי ובפרט בהכנת אסאדו. באינטרנט תוכלו למצוא מבחר עשיר של מתכוני אסאדו מיוחדים, מתכונים בשריים, מתכוני תוספות לאסאדו ועוד.

אסאדו, אם כן, הוא מאכל שניתן לפגוש במספר הולך וגדל של מסעדות אך בעיקר מאכל אשר ניתן למצוא אותו במספר רב יותר ויותר של אירועים שונים, בפרט באירועים של אנשים אשר לא יכולים לאכול ארוחה בלי בשר ורואים בבשר את הדבר החשוב ביותר בכל אירוע. כיום ניתן לראות יותר ויותר שירותי קייטרינג אשר מתמחים בהכנת אסאדו ומכינים את הבשר הטעים במגוון של אירועים: בעיקר בחתונות אך גם באירועים נוספים דוגמת אירועי בר מצווה, אירועי בת מצווה, מסיבות של העבודה ובעוד מגוון גדול של אירועים נוספים מכל הסוגים. אסאדו היא דרך נהדרת לשמח את האורחים בכל אירוע, ובפרט באירוע שבו יש אנשים רבים אשר אוהבים בשר ולא יכולים בלעדיו.

אסאדו הוא מאכל שצריך מיומנות מסוימת וניסיון לא מבוטל על מנת להכין אותו בצורה מושלמת ולכן אם אתם רוצים לשכור את שירותיו של קייטרינג שיצלה נתחי אסאדו עסיסיים עבור האורחים שלכם כדאי מאוד לא לבחור קייטרינג באופן עיוור אלא להגיע קודם לכן לטעימות על מנת להתרשם מאיכות הבשר ומאיכות הצלייה של כל קייטרינג וקייטרינג. הטעימות של הבשר בין שירותי הקייטרינג השונים יאפשרו לכם להגיע אל הקייטרינג אשר מגיש את האסאדו הטעים ביותר במחיר הסביר והמשתלם ביותר עבורכם. המחיר ואיכות הבשר כמו גם אופן הכנתו הם שני קריטריונים שלא כדאי להתעלם מהם כאשר בוחרים קייטרינג שיגיש אסאדו.